10 lutego 2016 Udostępnij

LSD - objawy, działanie.

LSD - (kwas, trip, ejsid, listek, papierek)

OPIS i działanie: LSD to środek, który będzie miał działanie halucynogenne. Jest stosunkowo tani i łatwo dostępny także w naszym kraju. To związek kwasu lizergowego, dlatego nazywa się potocznie jako kwas. Po jego zażyciu można mieć halucynacje przez 8 do 12 godzin. Dużo zależy od tego jak wiele środka zostało przyjęte oraz jaką odporność ma organizm. Najmocniejsze działanie jest po trzech godzinach od przyjęcia. Czasami zaczyna działać już po 15 minutach, niekiedy nawet po 40. Objawy zażycia LSD: - poszerzone źrenice, suchość w ustach - pojawienie się skurczy mięśni w klatce piersiowej oraz drżenie mięśni - nudności, zawroty głowy, osłabienie - silny pot.

SKUTKI DZIAŁANIA - pozornie pozytywne oraz negatywne: - osoba, która zażyła LSD będzie podatna na różne podpowiedzi - pojawia się zmiana kształtów i barw - mogą występować omamy wzrokowe, słuchowe - widzenie staje się niewyraźne, może się pojawić większy kontrast - przedmioty mogą wyglądać na błyszczące, będą nabierać w oczach osoby po użyciu symbolicznych znaczeń - niespójność w wypowiedziach - kłopoty w równowadze - odczucie upływu czasu bardzo powolnego - szybkie zmiany nastroju - poczucie utraty zmysłów, nieprzyjemne halucynacje odnoszące się do ciała. LSD najczęściej w formie małych znaczków, które mają kolorowy nadruk i będą nasączone roztworem narkotyku.

Co wywołuje przyjmowanie LSD?Wkłada się je pod język, albo na język i narkotyk będzie tak wchłaniany przez dziąsła. Niebezpieczeństwa z nim związane to przede wszystkim pojawienie się u osób po zażyciu różnych nieracjonalnych zachowań. Taka osoba nie potrafi kontrolować swoich możliwości, nie ma wyczucia czasu ani odległości. Regularne zażywanie prowadzi do trwałego uszkodzenia mózgu oraz poważnych urojeń. Może się zdarzyć tak, że będą one wracać do takiej osoby nawet w momencie, jak nie będzie się akurat znajdowała pod wpływem tego środka. U wielu osób takie halucynacje pojawiają się ponownie nawet po tygodniu czy miesiącu od momentu, gdy środek był przyjęty. W przypadku LSD nie ma możliwości przedawkowania ze skutkiem śmiertelnym, jednak zmiany i uszkodzenia chromosomalne będą trwałe.

Ludmiła Poniedziałek

Specjalista terapii uzaleznień