12 lutego 2016 Udostępnij

GRZYBY HALUCYNOGENNE - działanie, objawy. Co powinieneś wiedzieć o tych narkotykach.

Spośród wszystkich narkotyków, jakie obecnie są znane jednym z bardziej dostępnych są grzyby halucynogenne. Warto więc wiedzieć o nich jak najwięcej między innymi to jak działają jak można je rozpoznać i jakie zagrożenie będzie związane z ich spożywaniem.

GRZYBY HALUCYNOGENNE - Muchomor czerwony łac. (Amanita muscaria), Psylocybina łac. (Psylocyble mexicana), Łysiczka lancetowata łac. (Psylocyble semilanceata).

OPIS, działanie: Wśród tych grzybów halucynogennych mamy trzy, które mają w sobie substancje o działaniu psychoaktywnym. Spożycie około 30 sztuk łysiczki będzie powodowało, że pojawiają się halucynacje, działanie będzie podobne jak w przypadku LSD. Jest to brązowy, niewielki grzybek, który jest na cienkiej nóżce i ma stożkowaty charakterystyczny kapelusz. Może powodować zwiększoną wrażliwość słuchową, wzrokową a niekiedy nawet całkowity brak kontaktu z otoczeniem. Muchomor czerwony w naszym kraju jest niejadalny i trujący. Na północy może być jednak uważany właśnie jako doskonały środek o działaniu halucynogennym,

OBJAWY zażycia grzybów halucynogennych: - stan psychiczny się zmienia, może przechodzić od spokojnego i nieobecnego do wściekłości - zmysły są bardzo wrażliwe, szczególnie słuch oraz wzrok – normalne przedmioty będą za duże, oświetlenie staje się zbyt mocne - pojawia się wesoły nastrój, nadmierna gadatliwość - rozmowy prowadzi się często z wyimaginowanymi osobami. Niebezpieczeństwa związane z zażywaniem grzybów halucynogennych: - używanie tych produktów może powodować zły rozwój psychiczny - pojawić się może depresja albo paranoja - spożywanie muchomora czerwonego może prowadzić do pomyłki i spożycia innego muchomora co może prowadzić do śmierci - grzyby mają działanie toksyczne, dlatego spożywane będą niszczyć nasze nerki oraz wątrobę.

Bronisław Dudziak

Psychoterapeuta osób uzależnionych.