13 marca 2022 Udostępnij

Pięciu naukowców, którzy palili trawkę i coś zmienili

Nauka i substancje rozwijające umysł idą w parze. A marihuana wiedzie prym w tej dziedzinie.

Nie powinno być szokiem, że są naukowcy, którzy palą trawkę. W dodatku tylko nieliczni wybrani z wyższych sfer mogą palić i wykonywać pracę naukową. Ale ci eksperci palili marihuanę i zrobili dla niej różnicę. Tak więc, oto pięciu naukowców, którzy palili trawkę.

Pięciu naukowców, którzy palili trawkę

Oliver Sacks

Sacks po raz pierwszy próbując marihuany wywołał fascynujące zniekształcenia percepcyjne. Patrzył na swoją rękę, która wydawała się od niego oddalać, a jednocześnie stawała się coraz większa i większa. via NPR

Neurolog Oliver Sacks nie jest obcy korzyściom płynącym z używania marihuany. Jako chory na raka, używał medycznej marihuany na własny użytek. Ponadto, książka Sacksa "Hallucinations" bada zakres ludzkich percepcji lub halucynacji, zarówno tych wywołanych narkotykami, jak i nie. Jednak jego zainteresowanie zaczęło się podczas małej sesji palenia w latach 60-tych. Choć jego głównym przedmiotem zainteresowania były urazy mózgu i choroby, najbardziej zapamiętamy go za jego poruszające opowieści o traumie medycznej.

Stephen Jay Gould

Nazwany "żyjącą legendą" przez Bibliotekę Kongresu USA w 2000 roku, Stephen Ray Gould był paleontologiem, biologiem ewolucyjnym i historykiem nauki. via Zenpype

Biolog ewolucyjny i paleontolog Stephen Jay Gould jest nie tylko naukowcem, ale także zwolennikiem marihuany. Został doceniony za swoją pracę nad równowagą punktową, czyli ewolucją, która zachodzi w krótkich odstępach czasu w długich okresach. Jednak jego pasją była medyczna marihuana. Niestety, zmarł na raka jamy brzusznej w wieku 40 lat, a leczył się ziołami przez całą swoją karierę.

Lester Grinspoon

Spośród wszystkich naukowców, którzy palą trawkę, Lester Grinspoon był najbardziej oddany roślinie. Jako profesor psychiatrii na Harvardzie, Grinspoon wydał swoją książkę Marihuana Reconsidered w 1971 roku. Z jego pracy wynikało, że marihuana nie jest szkodliwa, lecz pomocna dla osób, które stosują ją szczególnie w celach medycznych. Jednak Grinspoon nie palił fajki aż do dwóch lat po wydaniu książki.

William Brooke O'Shaughnessy

O'Shaughnessy przedstawił swoje badania wielu, głównie brytyjskim naukowcom w Medycznym i Fizycznym Towarzystwie Kalkuty w 1839 r. via CannaViri

Jeden z naukowych OG zaczął mieszać naukę z marihuaną już na początku swojej kariery. W XIX wieku, William Brooke O'Shaughnessy przeprowadził analizę krwi i kału ofiar cholery. Ponadto, jego praca doprowadziła do dożylnej terapii zastępczej. Handel marihuaną O'Shaughnessy'ego wprowadził marihuanę jako lek do Europy, a tym samym do świata zachodniego.

0 0 głosowanie Artykuł Ocena

Bronisław Dudziak

Psychoterapeuta osób uzależnionych.