13 listopada 2021 Udostępnij

Jak zrobić domowej roboty Dab Rig

Zwiększona legalizacja marihuany przyniosła znaczny wzrost w przemyśle marihuanowym. Wiele innowacji zostało wprowadzonych do świata trawki, ale ważne jest, aby zauważyć, że żadna z nich nie była w stanie zmienić sposobu, w jaki konsumujemy nasze koncentraty marihuany.

Z wieloma nazwami, takimi jak shatter, budder, crumble, wax, sauce, sugar i crystalline, wszystkie te różne rodzaje koncentratów zamieniają dyspensaria w kuratorów smaku. Nie jest niespodzianką, że jednostka koncentratów widziała wiele zmian w czasie, a to również dało wielu użytkownikom marihuany spojrzenie na świat dab rigs.

Te dab rig mogą być czasami drogie, więc nasz artykuł skupi się na tym, jak zrobić domowej roboty dab rig.

Vape Pen czy Dab Rig

Mimo, że vape peny stają się popularne wśród użytkowników i okazują się być jednym z najlepszych sposobów na spożywanie naszych ulubionych koncentratów - ze względu na ich dyskretny rozmiar i łatwość użycia - większość stonerów nadal woli spożywać swoje koncentraty za pomocą dab rig. Mając podobną konstrukcję do tradycyjnych bong, dab rigs są zazwyczaj wykonane ze szkła borokrzemowego i wykorzystują banger lub gwóźdź zamiast miski.

Zdjęcie dzięki uprzejmości vapecritic.com

Gotowy czy domowy Dab Rigs?

Cóż, to będzie zależeć od wyboru i co szukasz. Dla większości entuzjastów koncentratu, gotowy dab rig może być jeden element nie mogą zrobić z dala, ale w tym samym czasie, istotne jest, aby umieścić koszt tych elementów z tyłu głowy, ponieważ mogą one nie przyjść, że tanie.

Dab rigs są w wielu formach i wzorach, i można dostać niektóre z nich za tak niskie, jak 20 dolarów, a niektóre mogą nawet iść tak wysokie, jak 1000 dolarów.

Dla nowych użytkowników wejścia i ludzi, którzy mogą chcieć zminimalizować koszty na tej cenionej pozycji, domowej roboty dab rig zdarza się być alternatywą, która będzie służyć prawie ten sam cel z drogich.

Jak zrobić domowej roboty dab rig

Teraz, co może przyniosły Ci tutaj jest jak zrobić domowej roboty dab rig. To będzie zależeć od materiału masz do dyspozycji i jak kreatywny możesz być. W naszym przewodniku, będziemy mówić o prostej konstrukcji, że każdy może mieć dostęp do.

Potrzebne materiały

Aby zrobić domowej roboty dab rig, będziesz potrzebował:

  • Tytanowy gwóźdź
  • Pochodnia
  • Słoik Mason z pokrywką
  • Folia aluminiowa
  • Pióro

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dostać słoik z pokrywką. Następnie wywiercić dwa otwory na pokrywie, bezpośrednio naprzeciwko siebie. Następnie wziąć folię aluminiową i zwinąć go wokół pióra, po czym trzymać go przez jeden z otworów na pokrywie - będzie to służyć cel dół łodygi.

Następnie bierzemy tytanowy gwóźdź i wbijamy go w dół zafoliowanego pnia. Część, w której gwóźdź dotyka pokrywy może być również zafoliowana; w zasadzie jest to miejsce, w którym powinien znajdować się klej lub silikon.

Teraz, w drugim otworze, przyklejamy zagiętą słomkę, która będzie służyć jako fajka wodna, i owijamy ją folią, aby była szczelna. Po uzyskaniu wszystkich tych razem, następnym krokiem jest wypełnienie słoika z wodą wraz z ulubionym koncentratem, a następnie podgrzać.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Shroomery.org

Więcej materiałów potrzebnych

Teraz, gdy rozumiesz, jak zrobić domowej roboty dab rig i umieścić jeden razem, musisz dodać kilka elementów, aby to idealne jeden. Zobacz poniżej, aby znaleźć poniżej listę przedmiotów, które będą umieścić ostateczne szlify do swojego dab rig.

  • Torch: Będziesz potrzebował palnika do ogrzewania banger lub szklanego słoika. Nie można podgrzać banger bez latarki, i nie można dab bez koncentratu, więc jest to niezbędne narzędzie w dążeniu do uzyskania najlepszych z dabbing. Preferuje się palniki butanowe w porównaniu do palników propanowych, ponieważ są one bardziej przenośne i palą się czyściej.
  • Butan: Aby napełnić palnik dmuchany, będziesz potrzebował butanu, aby ponownie napełnić swoją latarkę, gdy stanie się pusta. Ważne jest, aby przeczytać instrukcje na butelce przed napełnieniem palnika. Jest to konieczne, aby uniknąć potencjalnych zagrożeń.
  • Sprawa podróży: Trzeba będzie przenieść dab rig z jednego miejsca do drugiego z tobą, więc może chcesz dostać walizkę, która pozwoli Ci przechowywać dab rig, gdy jesteś w ruchu.
  • Timer: Timing jest niezbędna podczas dabbing, więc trzeba mieć urządzenie, które pomoże Ci z odpowiednim czasie. Możesz użyć smartfona lub nawet stopera, lub po prostu innego urządzenia czasowego, aby śledzić czas używany w ogrzewaniu szklanego słoika.

Jak korzystać z dab rig

Gdy masz już swój dab rig na miejscu, nie jest trudny w użyciu. Banger może być ogrzewany z dmuchawą przez 30 sekund lub aż zacznie świecić na czerwono. Następnie czekać na około 60 sekund przed umieszczeniem koncentratu w ogrzewanym obszarze z narzędziem dab. To następnie odparowuje koncentrat i czyni go gotowym do spożycia.

Ustawienie dab rig, zwanego również oil rig, pozwala na aktywację terpenów i kannabinoidów, dając mocne i bardzo aromatyczne uderzenie.

Wnioski końcowe

Niezależnie od tego, czy dopiero zagłębiasz się w masywny świat koncentratów i kupujesz swój pierwszy dab rig, czy też dopiero wkraczasz w świat koneserów i chcesz powiększyć swoją kolekcję dab rigów, ważne jest, abyś zrozumiał, czego oczekujesz, wybierając dab rig lub robiąc go w domu.

2.6 7 głosy Ocena artykułu

Norbert Gadziusz

Toksykolog, specjalista terapii narkotykowych.