24 grudnia 2021 Udostępnij

2020 Juno Noms The Dirty Nil "Get Into The Weeds"

Luke Bentham z The Dirty Nil dzieli się tym, jak "wszedł w chwasty" w najnowszym odcinku Puff Digital's Into The Weeds.

W 64. odcinku podcastu Puff Digital Into The Weeds Ben Rispin, Efrem Martinez-Schulz i Cole Rispin, który w tym odcinku zastępuje Bubbę Nicholsona, witają Luke'a Benthama z The Dirty Nil. Podczas wstępu do odcinka, Ben chwali się, że "The Dirty Nil są jednym z moich ulubionych kanadyjskich zespołów". Następnie dodaje, że "nie tylko dlatego, że ich muzyka jest tak fantastyczna, ale także dlatego, że chłopaki z zespołu są najmilszą, najfajniejszą grupą, której niewiarygodnie łatwo kibicować".

Subskrybuj Into The Weeds na Apple Podcasts tutaj

UPDATE:

Od czasu opublikowania tego odcinka w poniedziałek, The Dirty Nil zostali po raz kolejny nominowani do kolejnej nagrody Juno. Tym razem nominacja dotyczy Najlepszego Albumu Rockowego za ich płytę Master Volume. Wszyscy w Into The Weed's, Puff Digital i Higher Mentality chcieliby pogratulować The Dirty Nil i życzyć im dalszych sukcesów.

Luke Bentham podzielił się tym zdjęciem na swoim Instagramie po tym, jak dowiedział się, że zostali nominowani do nagrody Juno's Rock Album Of The Year 2020

Luke Bentham z The Dirty Nil opowiada o tym, jak trafił do chwastów

Historia The Dirty Nil

The Dirty Nil pochodzą z Hamilton w Ontario. Grupa zdobyłanagrodę Juno Award (kanadyjskie Grammy) za przełomową grupę roku w 2017 roku. W skład zespołu wchodzą wokalista i gitarzysta Luke Bentham, basista Ross Miller i perkusista Kyle Fisher. Zespół powstał, gdy Bentham i Fisher byli w szkole średniej, w 2006 roku. Ich debiutancki singiel z 2001 roku, "Fuckin' Up Young", szturmem zdobył internet. Sukces singla pomógł trio rozpocząć trasę koncertową po Ameryce Północnej.

Okładka albumu The Dirty Nil, Master Volume. Album był nominowany w 2020 roku do Juno za najlepszy album rockowy.

Po samodzielnym wydaniu kilku 7-calówek i singli, Benthem i Fisher zastąpili Nardiego Rossem Millerem, który od tamtej pory jest ich basistą. Nowe trio wydało swój debiutancki album, Higher Power, w 2016 roku nakładem Dine Alone Records z siedzibą w Toronto, Ontario. The Dirty Nil wydali swój drugi studyjny album Master Volume 14 września 2018 roku, ponownie nakładem Dine Alone.

Into The Weeds:64 - The Dirty Nil

Cole Rispin, Efrem Schulz, Ben Rispin, Luke Bentham w programie Puff Digital's Into The Weeds

W 64. odcinku podcastu Puff Digital Into The Weeds, Ben, Efrem i brat Bena, Cole Rispin (The Mass Nerder Podcast) witają Luke'a Benthama z The Dirty Nil. Wspólnie dowiadujemy się, jak Luke znalazł się w chwastach. Odwiedź Luke'a na Instagramie @lukenukem90

Słuchaj tutaj: http://getintotheweeds.libsyn.com/website

Norbert Gadziusz

Toksykolog, specjalista terapii narkotykowych.